ZLOTY MOTOCYKLOWE


OBLĘŻENIE KLASZTORU ZLOT POJAZDÓW MILITARNYCH I MOTOCYKLI

DATA: 29-08-2014 (Piątek)
GODZINA: 14:00
ADRES: Klasztor w Lubiążu
MIEJSCOWOŚĆ: Lubiąż
WOJEWÓDZTWO: Dolnośląskie
STRONA WWW: www.facebook.com
EMAIL: motosilesia.pl@gmail.com
FACEBOOK: Zobacz
TELEFON: 512314088
W programie:
 Inscenizacja historyczna (II wojna światowa)
 Pokazy diaporamy
 Gala bokserska
 Konkurencje motocyklowe
 Parada motocyklowa
 Koncerty zespołów i zabawa taneczna
 Prezentacja współczesnego sprzętu wojskowego

Koszt wjazdu: Pojazd militarny (motocykle i inne) – 30 zł, motocykle cywilne - 50 zł, pasażer – 20 zł. Seniorzy w wieku 60+ GRATIS

W ramach wjazdu: blacha, naklejka zlotowa, naszywka zlotowa, 2 talony na piwo, pole namiotowe. Możliwość udziału w inscenizacji historycznej po weryfikacji pojazdu i umundurowania.

UWAGA! Do udziału w inscenizacji obowiązują mundury z okresu II wojny światowej: Polskie (gen. Maczka), niemieckie i rosyjskie.


Organizator: Motosilesia oraz Gmina Wołów.

Masz pytanie dzwoń: 512 314 088 (Rafał) lub 661 91 48 73 (Czesiek)
Informacje dodatkowe:

Oblężenie Klasztoru to wydarzenie organizowane od wielu lat. Na początku odbywała się średniowieczna inscenizacja napadu Husytów na klasztor (1432r.) Od 2013 roku zmieniono formułę na II wojnę światową. W 2012 roku odbył się pierwszy zlot motocyklowy Oblężenie Klasztoru.

Oblężenie Klasztoru – Wojenne Tajemnice Lubiąża...Na terenie drugiego co do wielkości obiektu sakralnego na świecie – Pocysterskiego Zespołu Pałacowo-Klasztornego w Lubiążu, który jest większy niż Wawel i Zamek Królewski razem wzięte, kilka tysięcy gości będzie mogło obserwować ponad 150 rekonstruktorów (także z Anglii), kilkanaście pojazdów wojskowych działających na różnych frontach II wojny światowej. Zobaczymy między innymi czołgi (T-34, Pantera), niszczyciel czołgów HETZER, działo samobieżne SU-76, transportery opancerzone, działa, motocykle i wiele innych. Nie zabraknie również, niezbędnej do oddania realiów bitwy, pirotechniki oraz efektów dźwiękowych, a mistrzowska narracja wprowadzi każdego w atmosferę przedstawianych historii.

Wrocław i Bolonia w Lubiążu

Podczas dwóch części inscenizacji przedstawimy dwa wydarzenia: bitwę o Bolonię – ostatnia bitwa II Korpusu Sił Polskich na zachodzie oraz bitwę, która rozegrała się we Wrocławiu, na Placu Strzegomskim, gdzie miały miejsce jedne z najbardziej zaciętych walk. Inscenizację odbędą przy lubiąskim klasztorze.

Gala boksu i turniej piłkarski

Cały dzień będzie wypełniony dodatkowymi atrakcjami, wśród których koniecznie trzeba zwrócić uwagę na drugą edycję Wojskowego Turnieju Piłkarskiego oraz wieczorną galę bokserską. Zarówno w jednym, jak i drugim wydarzeniu udział wezmą rekonstruktorzy, współzawodniczący w strojach z epoki i na zasadach z epoki! Warto podkreślić, że nie będzie taryfy ulgowej, a mecze oraz walki bokserskie będą prawdziwą rywalizacją! Podczas zeszłorocznej edycji Oblężenia Klasztoru powyższe atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród gości.

Całodniowy piknik

Od godzin południowych na gości oblężenia czekać będzie strefa gastronomiczna, atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz występy sceniczne, które zakończą się dopiero późnym wieczorem. Będzie też możliwość zaopatrzenia się w pamiątki „Oblężenia Klasztoru Wojenne Tajemnice Lubiąża”, produkty regionalne lub ciekawostki militarne, a w wolnej chwili dostępne do zwiedzania będą wystawy i dioramy historyczne, m.in. funkcjonujący szpital polowy.

Współczesny sprzęt Wojskowy

Dzięki współpracy z jednostkami wojskowymi już dzisiaj wiemy, że goście oblężenia będą mogli zobaczyć współczesny sprzęt. 23 Śląski Pułk Artylerii przyjedzie z armato-haubicą samobieżną DANA i wyrzutnią rakiet LANGUSTA, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych pokaże samochód HAMMER i robota saperskiego TALON, a 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia udostępni najnowszej generacji sprzęt wojskowy wykorzystywany przy rozwijaniu stanowisk dowodzenia (kierowania) szczebla strategicznego. Poza wyposażeniem Wojska Polskiego przygotowane zostaną też stoiska promocyjne powyższych jednostek.

Rozszerzone Zwiedzanie Pocysterskiego Zespołu Pałacowo-Klasztornego

Taka okazja zdarza się tylko dwa razy w roku. Podczas oblężenia klasztor będzie możliwe uczestnictwo w specjalnym-rozszerzonym programie zwiedzania klasztoru. W programie znajdą się między innymi takie miejsca jak: Kaplica Książęca (po renowacji), strych klasztoru, podziemia oraz biblioteka. Na zwiedzanie rozszerzone należy wykupić bilet.
Szukaj zlotu