ZLOTY MOTOCYKLOWE


PIKNIK BEZPIECZEŃSTWA

DATA: 06-07-2013 (Sobota)
GODZINA: 15:00
ADRES: ul. Zgierska
MIEJSCOWOŚĆ: Głowno
WOJEWÓDZTWO: Łódzkie
TELEFON: 501348266
W najbliższą sobotę, 6 lipca 2013 r. na terenie rekreacyjnym przy ul. Zgierskiej 8/10 (zielony trójkąt) nad zalewem Mrożyczka w Głownie odbędzie się Rodzinny Piknik Profilaktyczny z Zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Profilaktyki Przeciwalkoholowej pod hasłem „Rodzinnie, trzeźwo, bezpiecznie”. Początek imprezy zaplanowano na godz. 15.00. Piknik potrwa do godz. 20.00.

Początek wakacji to czas wzmożonych podróży – zarówno na dłuższy wypoczynek, jak i czas weekendowych wypraw za miasto. Ideą sobotniego pikniku w Głownie jest szeroko pojęta profilaktyka z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i profilaktyka przeciwalkoholowa w najbardziej atrakcyjnej, bo połączonej z dobrą zabawą, humorem i atrakcjami dla całych rodzin formie.
Uczestnicy pikniku będą mieli niecodzienną okazję skorzystania z symulatora dachowania, symulatora zderzeń i symulatora jazdy samochodem ciężarowym. Po takich doświadczeniach kierowcy z pewnością z większą rozwagą zasiadać będą za kierownicą swych własnych aut. Umiejętności jazdy, precyzję i refleks będzie można sprawdzić podczas testów jazdy na trolejach oraz w trakcie tzw. testu Stewarta. Tylko pozornie wydają się one proste. Rywalizacja konkursowa wyłoni Mistrza Kierownicy. Będzie również okazja do wypróbowania alkogogli, dzięki którym można przekonać się, jak zachowuje się organizm ludzki po spożyciu alkoholu.
Na dzieci czekać będą atrakcje w postaci mobilnego miasteczka ruchu drogowego z sygnalizacją świetlną, strefy konkursów z nagrodami w postaci elementów poprawiających widoczność na drodze oraz tradycyjne piknikowe zabawy z animatorami (bańkowanie, malowanie buzi, zabawy z chustą animacyjną itp.).

Nie lada gratką będzie możliwość przymierzenia części strażackiego lub policyjnego umundurowania, ściąganie odcisków palców i pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków. W tzw. strefie 112, bo o niej mowa, wszyscy chętni będą mogli bardzo dokładnie obejrzeć np. policyjny radiowóz, motor czy strażacki wóz ratowniczo-gaśniczy wraz z osprzętem. Dzieci chcące spróbować swych sił na terenie mobilnego miasteczka oraz te, które zechcą zawalczyć w konkursie na Wzorowego Rowerzystę powinny zabrać ze sobą na piknik rowery.
Nagrody - niespodzianki dla zwycięzców konkursów rozgrywanych podczas pikniku.

POKAZY I PARADA MOTOCYKLI

Podczas sobotniego pikniku NZOZ Remedium przeprowadzi badania profilaktyczne. Imprezę poprowadzi m.in. prezenterka programu motoryzacyjnego MotoStyle, ratownik medyczny i motocyklistka Joanna Madej.
Patronat medialny nad piknikiem objęli: Ogólnopolski Portal SpaceIn.pl, Radio Victoria, Wieści z Głowna i Strykowa, Lowiczanin.info, Internetowe Centrum Miasta eglowno.pl. Partnerami są: Policja, PSP, Fundacja A Widzisz!, Stowarzyszenie na drodze, Centrum Edukacji Zawodowej Cargo oraz Sympro Events.
Szukaj zlotu