ZLOTY MOTOCYKLOWE


ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO JASNA GÓRA 2016

DATA: 16-04-2016 (Sobota)
GODZINA: 09:00
ADRES: 42-225 Częstochowa
MIEJSCOWOŚĆ: Częstochowa
WOJEWÓDZTWO: Śląskie
FACEBOOK: Zobacz
Rozpoczęcie sezonu Motocyklowego odbędzie się 17.04.2016 r. na Jasnej Górze. W zeszłym roku na otwarcie przyjechało szacunkowo 20-30 tysięcy motocyklistów, z różnych, czesto odległych zakątków Polski. Impreza ma nie tylko rangę spotkania motocyklowego, ale jest traktowana przez większość motocyklistów głównie jako coroczna pielgrzymka i święcenie motocykli przed rozpoczęciem sezonu.
Jak zwykle głównym punktem uroczystości jest oczywiście Msza św. odprawiona w samo południe na Jasnej Górze. Z zeszłym roku poprowadził ją abp Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita mińsko-mohylewski i wcześniej metropolita moskiewski. Nie bez znaczenia jest oczywiście szczególne miejsce spotkania - na Jasnej Górze. W imieniu Paulinów, jako gospodarzy terenu można liczyć na ciepłe przyjęcie i słowa pozdrowienia i błogosławieństwa. Błogosławieństwa w codziennym życiu, oraz na drodze podczas bezpiecznej, bezwypadkowej jazdy motocyklem.

Organizatorem Zlotu jest Stowarzyszenie „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński” z prezesem Wiktorem Węgrzynem. W zeszłym roku atmosfera zlotu była zdominowana trochę przez wydarzenia lansowane przez media i sprawę Nocnych Wilków. Jak będzie w tym roku zobaczymy. Oczywiście poza mszą i święceniem motocykli, jest równiez całkiem normalne życie motocyklowe, radość z nowego sezonu i akcja zbierania zabawek i maskotek dla dzieci w sierocińcach, w Polsce i na Kresach Rzeczypospolitej oraz kwesta na rzecz Kresowian.
Szukaj zlotu