ZLOTY MOTOCYKLOWE


V FESTIWAL ŚCINAWSKI BLUES NAD ODRĄ

DATA: 19-07-2013 (Piątek)
GODZINA: 12:00
ADRES: Port Ścinawa
MIEJSCOWOŚĆ: Ścinawa
WOJEWÓDZTWO: Dolnośląskie
STRONA WWW: www.bluesnadodra.pl
EMAIL: scinawskibluesnadodra@tlen.pl
FACEBOOK: Zobacz
TELEFON: 696937869
Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” powstał z pomysłu i inicjatywy bluesmana Dariusza Łacha. Pierwszy festiwal odbył się 5 września 2008r. i od razu okazał się dobrym początkiem, dla organizatorów – i inspiracją do tworzenia kolejnych edycji. Można było wtedy o nas usłyszeć nie tylko w mediach lokalnych, ale także w głównym wydaniu wiadomości w TVP 1. Tym samym Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” stał się kolejnym festiwalem na „Bluesowej Mapie Polski”. To, nie małe, dla nas wyróżnienie i w rezultacie ciągle napływająca fala nowych blues fanów do naszego miasta bluesa, powoduję, że każdy następny rok to kolejna edycja blues festiwalu. Bardzo nas to cieszy widząc jak Was przybywa, co świadczy raczej o coraz większej famie festiwalu. Do dziś mamy wielki zaszczyt, że możemy współtworzyć tę zacną bluesową rodzinę i czujemy się zobowiązani wobec Was.

Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” to również Konkurs Amatorskich Zespołów Bluesowych. Festiwal dzięki temu wydarzeniu zdecydowanie rozwija się, ale zyskał również na atrakcyjności. W 2011 roku konkurs odbył się po raz pierwszy i nie ostatni, bowiem już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udział w III Konkursie Amatorskich Zespołów Bluesowych.

Natomiast od 2012 roku, współpracujemy z Moto Silesia, który jest organizatorem Zlotu Motocyklowego, w trakcie święta bluesa w Ścinawie. Jest to niewątpliwie kolejny atut festiwalu, z czego bardzo się cieszymy.

Chcemy jednak podkreślić, że w festiwal aktywnie angażuje się środowisko osób niepełnosprawnych, co sprawia, że Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą”, jest również swego rodzaju imprezą integracyjną. Podczas „Ścinawskiego Bluesa nad Odrą” występują także bluesowi i około bluesowi artyści niepełnosprawni, laureaci ogólnopolskich przeglądów, prawdziwe muzyczne talenty.

Od początku istnienia festiwalu kunszt swojej artystycznej blues duszy można było usłyszeć u nas min., w wykonaniu takich artystów jak: Leszek Cichoński, Free Blues Band, Easy Rider, J.J. Band, Obstawa Prezydenta, Daro Blues Band, Why Ducky, Ścigani, Werbińska&Pawlina, The Mohers Band, Hoo Doo Band, Midnight Blues, Joanna Pilarska Band, Za Fcześnie Fstałem, Harmonijkowy Atak, z Nowej Zelandii Noel Coutts oraz z Chicago Carlos Johnson.

Naszym założeniem na przyszłość jest rozszerzenie festiwalu o warsztaty bluesowe.

Blues w Ścinawie zatem zamieszkał na stałe i niezmiennie cieszy się ogólnopolskim rozgłosem, muzyką na wysokim poziomie, sympatyczną atmosferą i fantastyczną publicznością.

W wielkim skrócie, to na razie tyle o tym młodym festiwalu. Jednak, aby przekonać się o słuszności tej opinii zapraszamy do Ścinawy na Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą”.
Szukaj zlotu