ZLOTY MOTOCYKLOWE


V MIĘDZYNARODOWY ZLOT MOTOCYKLOWY SZLAKIEM HETMANA ZAMOYSKIEGO

DATA: 29-05-2015 (Piątek)
GODZINA: 17:01
ADRES: Gród pod Byczyną
MIEJSCOWOŚĆ: Byczyna
WOJEWÓDZTWO: Opolskie
STRONA WWW: www.rycerz.byczyna.info
EMAIL: rycerz.byczyna@tlen.pl
FACEBOOK: Zobacz
"Już niebawem, bo w ostatni majowy weekend, odbędzie się piąta już edycja Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego Szlakiem Hetmana Zamoyskiego w średniowiecznym drewnianym grodzie nad zalewem Biskupice – Brzózki pod Byczyną. To oryginalne miejsce od lat przyciąga tysiące turystów z całego świata. Jednakże w dniach 29-31 maja gród będzie zdobywany przez motocyklistów, którzy coraz chętniej odwiedzają ten zakątek Polski.

Zlot po rycersku

W zeszłorocznej edycji, miłośników koni mechanicznych przyciągnęło tam zarówno ciekawe miejsce jak i interesująca propozycja programowa organizatorów – Stowarzyszenia Motocyklowego „Rycerz” Byczyna. Stawiano na dobre staropolskie jadło, orientalne tancerki brzucha, walki rycerzy i wystrzały z największej w Polsce artylerii.

W rycerskiej atmosferze odbyły się zabawy plebejskie, a także zagrano nieco ostrzejszą muzykę rockową wykonawców z Polski i Czech. Podczas najbliższej imprezy nie zabraknie średniowiecznych klimatów oraz wpadającego w ucho country. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie można wykąpać się w baliach szwedzkich pod gołym niebem, postrzelać z łuku, zwiedzić salę tortur i spróbować się w rycerskim orężu.

Większość zlotowiczów uczestniczyła w paradzie motocykli przejeździe do Byczyny. Część z nich zamieszkała w wioseczce namiotów w lasku pod grodem, a część w średniowiecznych grodowych komnatach. Cały czas czekamy na ten motocykl z numerem wjazdowym „1000” - śmieje się Lemon, sekretarz „Rycerza” Byczyna. Obiecujemy, że przygotujemy w tym roku jeszcze ciekawszą ofertę. Nie ma doskonałych zlotów, lecz należy cały czas dążyć do poprawy. Aby nie było nudno – nie można od razu zrobić wszystkiego doskonale – dodaje.

Program imprezy będzie podany niebawem na
www.grod.pl.tl
oraz na
www.rycerz.byczyna.info

i FB.
Jedno jest pewne - nie zabraknie wątków rycerskich i walk, profesjonalnych tancerek brzucha, dobrego grodowego jedzenia i świetnej muzyki. Można spodziewać się również wlepek, galwanizowanych blach, koszulek zlotowych i różnych gadżetów "

E.Wa

www.rycerz.byczyna.info

GPS

51.084784, 18.161109
Szukaj zlotu