ZLOTY MOTOCYKLOWE


VIII MOTOCYKLOWY ZLOT GWIAŹDZISTY JASNA GÓRA 2011

DATA: 16-04-2011 (Sobota)
GODZINA: 18:00
ADRES: Jasna Góra
MIEJSCOWOŚĆ: Częstochowa
WOJEWÓDZTWO: Śląskie
STRONA WWW: www.rajdkatynski.net
EMAIL: vwegrzyn@yahoo.com
FACEBOOK: Zobacz
TELEFON: 48506284816
JASNA GÓRA 2011

Radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego im. Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2011 roku na Jasnej Górze. To już nasz VIII Zlot Gwiaździsty. W roku ubiegłym przyjechało z całej Polski ponad 25 tys. motocykli. Ilu nas bedzie w tym roku?

Już w sobotę, 16 kwietnia, o godz 18:00 spotykamy sie w sali O. Kordeckiego. Wystapi zespół Wujka Mańka – motocyklisty z Wilna. Będzie film z Rajdu Katyńskiego, prelekcja Leszka Rysaka z IPN o Kresach Rzeczypospolitej, podzielimy się jajkiem. O godzinie 21:00 Apel Jasnogórski, modlitwa za Kościół i Ojczyznę, w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, Królowej Polski.
Jak w latach ubiegłych przywozimy zabawki dla dzieci z sierocinców w Polsce i na Kresach Rzeczypospolitej.
Przywozimy wielkanocne palemki. Będziemy je świecić.

W Niedzielę Palmową, 17 kwietnia od bladego świtu zbieramy się na Górce Przeprośnej

O godz. 10:00 wyruszamy paradą na Jasną Górę.
O godz. 9:45 wjazd na Górkę Przeprośną od strony Częstochowy będzie zamknięty. Wszyscy spóźnieni zbierają się na Starym Rynku i po przejechaniu głównej kolumny dołączają się na końcu.

Kluby Motocyklowe, które mają sztandary wystawiają poczty sztandarowe na czele kolumny. Namioty na Górce przeprośnej można rozstawiać już w sobotę.

Bardzo proszę o nie wprowadzanie wcześniej motocykli na jasnogórskie błonia. Pierwsze wjeżdżają sztandary na czele kolumny głównej. Motocykle ustawiają i porzadku pilnują koledzy z klubów: Knight Riders z Łodzi z prezydentem Krzysztofem Białkiem i Bad Seven MC z Częstochowy z prezydentem Sebastianem Leżańskim. Koordynuje kolega Krzysztof Bialek i jemu wszyscy motocykliści muszą się podporzadkować.

Proszę o zachowanie czystości. Jasnogórskie błonia i Górkę Przeprośną pozostawimy w takim stanie, w jakim je zastaliśmy. Mamy okazję pokazać całej Polsce, ile jesteśmy warci.
Zlotowi patronuje Przeor Jasnej Góry.

Podczas Jasnogórskiego Zlotu będzie przeprowadzona zbiórka na rzecz najbiedniejszych z nas, Polaków na Kresach Rzeczypospolitej. Kto da co najmniej 20 zł – otrzyma pamiątkowy znaczek, który będzie świadczył o tym, że o Polakach którzy tam pozostali – pamiętasz. Koledzy prowadzący zbiórkę będą mieli specjalne identyfikatory Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński i puszki zamknięte na kłódkę.

W ubiegłym roku zebraliśmy 116.614,87 zł. Za te pieniądze ufundowaliśmy kolejne 2 pomniki Jana Pawla II, wsparliśmy polskich harcerzy i sierociniec na Białorusi, zakupilismy 7 rowerów dla harcerzy z Wilna, na których pojechali do Katynia i byli tam 10 kwietnia 2010 roku. Wozimy książki – polską klasykę: Mickiewicz, Słowacki, Sienkiewicz, Norwid i inni, a także literaturę współczesną, historię Polski - tą prawdziwą. Wozimy zabawki i sprzęt sportowy, które rozdajemy rownież dzieciakom rosyjskim w sierocincach. To wszystko dzięki Wam, za Wasze pieniądze. Dziękujemy z całego serca, Przyjaciele!
Szukaj zlotu